Czy psychoterapia w tym przypadku jest mi potrzebna?

Szanowni Państwo, Potrzebuje porady jaki nurt psychologiczny mógłby się u mnie najlepiej sprawdzić. Myśle ze odkryłam juz gdzie leży źródło moich problemów a przynajmniej wiem nad czym potrzebuje popracować w pierwszej kolejności. Miałam juz okazje korzystać z pomocy dwóch psychoterapeutów ale niestety nie wiem w jakim nurcie pracowali a na tamten moment ze względów finansowych musiałam przerwać terapie. Teraz chciałabym wrócić ale nie wiem kogo szukać. Temat nad którym chciałabym pracować to zbyt ambitne podejście do wielu obszarow mojego życia. Nakładam sobie presje by zrobić wszystko najlepiej od samego początku, nie dając sobie samej przestrzeni na popełnianie błędów. Dodatkowo podświadomie próbuje robić wszystko sama zamiast czasami poprosić o pomoc. Uważam ze jestem osoba refleksyjna, mam dobra samoświadomość tak niestety nie potrafię świadomości przełożyć na działanie i choc wiem jakie zachowania, myśli mi nie służą mam problem aby je zmodyfikować. A może psychoterapia nie jest konieczna (co ze względu na koszty jest dla mnie bardzo trudna decyzjami na NFZ praktycznie nie ma miejsc, najwcześniej za pol roku). Może są państwo w stanie poradzić mi jak z tym pracować samodzielnie teraz, czekając na wizytę na NFZ? Z góry dziękuje za pomoc

Szanowna Pani,

nurt nie jest tak bardzo ważny, choć pewnie będzie Pani najbliżej do psychodynamicznego. Dobrze się wstępnie dowiedzieć, czy osoba do której Pani zamierza się wybrać zajmuje się zgłaszaną przez Panią problematyką.

W czasie oczekiwań można sięgnąć po lekturę. Może być to Marion Woodman "Uzależniona od doskonałości" lub inna, którą Pani Wybierze intuicyjnie, lub jakiś podcast psychologiczny w obszarze zagadnień Panią interesującym.

Z uszanowaniem