Czy psychozy po zażywaniu kokainy przechodzą z czasem same?

Witam!Co zrobić w sytuacji gdy osoba nie da sobie pomóc?Tzn.pewna osoba ma psychozy,depresję...wszystko przez narkotyki,ale nie chce iść do lekarza,nawet herbatek ziołowych nie chce pić,o lekach nie wspomnę.Boje się że może sobie coś zrobić,albo że te psychozy zostaną na zawsze...Czy psychozy po zażywaniu kokainy przechodzą z czasem same?

Dzień dobry!

W sytuacji tak niepokojącego stanu, kiedy osoba znajduje się w psychozie czy pod wpływem narkotyków, możliwa jest hospitalizacja bez jej zgody.

Pozdrawiam!

Herbatki ziołowe niczego tu nie poprawią. Leczenie (poza konkretnymi sytuacjami) jest dobrowolne. Jeżeli wszystkie racjonalne argumenty nie trafiają do chorego, a nie występują okoliczności, które umożliwią leczenia bez zgody, niewiele więcej można zrobić. Psychoza może (teoretycznie ) ustąpić samoistnie pod warunkiem niezażywania środków psychoaktywnych. Nie warto wykazywać nadopiekuńczości. Trzeba pozwolić ponosić konsekwencje postępowania osobie, o której mowa.