Czy Pylera ma wpływ na ciążę?

Dzień dobry, Od marca bardzo źle się czułam. Badania krwi wykazały Helicobacter Pyrloli. Lekarz przepisał mi antybiotyk PYLERA. Okazał się dzisiaj, że jestem w 11 tygodniu ciąży. Całą kurację wzięłam w 8 tygodniu ciąży. Czytam, że Pylera zawiera przed wszytki tetracyklinę która jest w grupie leków D. Bardzo się boję, że jest wysokie ryzyko wady u dziecka. Proszę o pomoc.

Szanowna Pani, niestety ale jest ryzyko wystąpienia wad płodu, proszę udać się do ginekologa