Czy rak szyjki macicy stadium Figo IIIB jest do wybadania palpacyjnego?

rak szyjki macicy stadium Figo IIIB jest do wybadania palpacyjnego ? i czy Usg macicy wykaże ,że coś jest nie tak?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rak w stadium III B nacieka ściany miednicy i jest przyczyną wodonercza i (lub) niewydolności nerek przez co jak najbardziej może być wyczuwalny palpacyjnie. Badanie USG z pewnością może pomóc w uzyskaniu obrazu choroby. Oczywiście jego wybadanie poprzez powłoki nie jest pewne, gdyż nie zawsze jest to możliwe ze względu na towarzyszące okoliczności.