Czy rany po ugryzieniu psa powinien obejrzeć lekarz?

Witam mam pytanie zostałem dziś pogryziony przez małego psa mam takie powierzchowne rany Pani na której wydarzyła sie cala sytuacja powiedziała ze pies jest szczepiony i ma badania z tym ze w tych całych nerwach nie zobaczyłem czy rzeczywiście nie bylem.z tym u lekarza mam pytanie:czy powinien obejrzeć te rany lekarz?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nic się nie dzieje, rana nie ropnieje, właściwie Pan przemył i odkaził ranę - najpewniej nie ma powodu do niepokoju.