Czy ratować ten związek?

Witam,mam dosc powazny problem i tkwie w depresji. Jestem w zwiazku od 3 lat.Milosc obustronna od pierwszego wejrzenia.Po kilku miesiacach moj mezczyzna powiedzial,ze jest bisex.Zaczelam bardzo cierpiec i pytalam o wiele rzeczy.On opowiadal o swoich historiach,wprawdzie niechetnie.Z czasem,po 7 miesiacach powiedzial,ze to nieprawda,ze nie jest bisex.I po tym cierpialam jeszcze bardziej.Te wersje utrzymuje do dzis.Nie wiem w co wierzyc.Jestem zdesperowana i poprzez te wszystkie niepewnosci mamy ogromny kryzys w zwiazku,stal sie nie do zniesienia. Bardzo potrzebuje pomocy Pozdrawiam

ponad rok temu

Czy warto do siebie wracać po rozstaniu?

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Problem dotyczy dwóch kwestii. Po pierwsze - czy potrafi Pani żyć z mężczyzną biseksualnym, mając świadomość jego przeszłości, po drugie - czy potrafi Pani zamknąć tą przeszłość i do niej nie wracać? O ile druga kwestia jest do przerobienia z psychologiem, o tyle na pierwsze pytanie musi sobie Pani sama odpowiedzieć. Pytanie o przeszłość partnera jest z reguły trudne, ponieważ ożywia wyobraźnię i rodzi mniej czy bardziej świadome pretensje. W każdym związku, nie tylko w Pani, najlepiej jest zamknąć przeszłość w jakiś symboliczny sposób i do niej nie wracać.

Jeżeli kochacie się Państwo i chcecie dalej być razem, powinniście zawrzeć obustronny kontrakt - zamknąć przeszłość, ale też postawić na wzajemne zaufanie. Pani partner mógł wycofać się z przyznania do biseksualności, widząc Pani ból i cierpienie. Mając pewność, że jest Pani gotowa na przyjęcie prawdy i odgrodzenie się od tego powinien przyznać się do swojej przeszłości, by ostatecznie tę kwestię zamknąć. Może warto również pomyśleć o psychoterapii pary bądź kilku spotkaniach z psychologiem?

Łączę pozdrowienia!

Mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty