Czy refundacja obejmuje także taką terapię?

Dzień dobry, chciałabym spróbować psychoterapii i wiem, że można z niej skorzystać w ramach NFZ, ale czy refundacja obejmuje również terapię poznawczo - behawioralną? Obawiam się, że lekarz pierwszego kontaktu będzie wymagał ściśle sprecyzowanego powodu, żeby wypisać skierowanie, a nie mam za sobą prób samobójczych, śmierci bliskiej osoby, zaburzeń odżywiania, ani podobnych traumatycznych przeżyć. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Lekarz rodzinny kieruje na psychoterapię z różnych powodów np. silnego stresu, lęków czy powodów które Pani wymieniła. Spośród obecnych na rynku, to Pani wybiera terapeutę. Jest szereg pracujących w tym nurcie w ramach NFZ. Pozdrawiam. Joanna Marciniak