Czy regularne ćwiczenia poprawiają metabolizm?

Witam.Czy to prawda,ze regularne cwiczenia poprawiaja metabolizm i, nawet, gdy zje sie od czasu do czasu mniej wartosciowo(np. duza ilosc slodyczy)to organizm latwiej poradzi sobie z duza iloscia kalorii?Wspomnajac o regulatnych cwiczeniach mama na mysli skakanie na skakance(minimum 1h) lub bieganie(ok45min) co najmniej 4 razy w tyg. Chcialam sie tez dowiedziec, czy skakanie na skakance jest dobrym sposobem na zrzucenie tluszczyku z brzucha i utrate kilogramow. Dziekuje za odpowiedz.

To prawda, że regularna aktywność fizyczna wpływa na zwiększenie przemian metabolicznych organizmu. Co do kalorycznych przekąsek - od czasu do czasu - to na pewno bezpieczniej jest je spożywać jeżeli taka aktywność fizyczna występuje, aczkolwiek należy zachować umiar i wybierać przekąski zdrowe jak np. naleśniki z mąki pełnoziarnistej z powidłami, czy jogurt z masłem orzechami i kakaem. Co do skakania na skakance to jest to dobra aktywność, podobnie jak bieganie, czy jazda na rowerze, wpływa ona jednak przede wszystkim na wzmocnienie mięśni łydek i rąk. Co do spalania tłuszczyku z brzucha to niestety w największym stopniu zależy to od predyspozycji genetycznych i budowy. Aby uruchomić procesy spalania tkanki tłuszczowej ważne jest by aktywność trwała co najmniej 20-30 minut, bo dopiero po tym czasie zostaje uwolniona energia z rezerw tłuszczowych. Postaraj się więc aby wykonywane przez Ciebie aktywności fizyczne były umiarkowanej intensywności, za to trwały jak najdłużej.

Regularna aktywnośc fizyczna poprawia metabolizm i organizm łatwiej "poradzi sobie" z dodatkową porcją energii dostrczoną z przekąskami, natomiast jeśli takie sytuacje będą pojawiać się często (duża porcja słodyczy) wówczas ćwiczenia nie będą przynosić pożądanych efektów i ciężko będzie Pani pozbyć się nadmairu tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha. Aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu w tym obszarze najlepiej wprowadzić urozmaicony trening angażujący wszystkei partie ciała, pamiętac podczas wykonywania ćwiczeń o prawidłowej postawie i napiętym brzuchu.

Pozdrawiam serdecznie
Klaudia Mikołajczak
vanillafit.pl

Witam!
Regularna i systematyczna aktywność fizyczna może wpływać na zwiększenie metabolizmu. Dieta + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu redukcji tanki tłuszczowej i zapewnienia dobrej kondycji. Polecam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem) i utrzymać prawidłowe nawyki żywieniowe.

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia.

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska