Czy rezonans magnetyczny głowy z kontrastem jest w stanie wykryć problemy z błędnikiem?
Dzien dobry! Mam pytanie dotyczące blednika. Czy rezonans magnetyczny glowy z kontrastem jest w stanie wykryć,ze cos sie dzieje z blednikiem,jakieś uszkodzenie,zapalenie? Badanie MR2F mózgowia wykonano w sekwencji SE w obrazach T1,T2 pd-zależnych i firm DWI/ADC,w płaszczyznach poprzecznych,strzalkowych i czołowych. Dziekuje za odpowiedz

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Piotr Jurczyk
43 poziom zaufania
Witam. Rezonans magnetyczny jest przydatny w razie zmian organicznych błędnika (stanów po urazach, nowotworach, zapaleniu wytwórczym lub z niszczeniem tkanek), a co do zwykłego zapalenia, wynik ujemny nie wyklucza istnienia choroby. W uszkodzeniach błędnika podstawą są: badanie fizykalne neurologa/laryngologa oraz tzw. próby czynnościowe, w tym elektronystagmografia. Pozdrawiam.