Czy rezonans zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworu?
Witam, 10 razy wykonywany tomograf klatki piersiowej z kontrastem w ciagu roku zwieksza ryzyko wystapienia nowotworu. Czy w takim razie badanie wykonane dwukrotnie w ciągu roku również już zwiększyło to ryzyko wystapienia?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw o zwiększenie ryzyka wystąpienia jakichkolwiek nowotworu.
Szanowna Pani badania TK wykonywane sa wyłącznie na zlecenie lekarza prowadzącego , który świadomie z ważnych powodów kieruje na badanie bo od tego często zalezy rozpoznanie choroby a nawet życie ludzkie