Czy rezygnacja z leku hormonalnego wymaga konsultacji z lekarzem?

Ginekolog w 12 tyg. ciąży stwierdził, że nie mieszczę się w normach TSH (wynik 2,7) i przepisał Euthyrox 50, który przyjmowałam do końca ciąży. Później tylko raz moje TSH podniosło się do 2,9 a poza tym już nigdy nie przekroczyło 2,0. Odstawiłam Euthyrox w dniu porodu, teraz mija miesiąc. Czy nie powinnam odstawić go stopniowo? Czy powinnam wybrać się do endokrynologa? Planuję teraz zrobić aktualne badania.

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę zrobić aktualne badania i zobaczyć, jak wygląda poziom TSH. Poza ciążą norma TSH jest do 4 (czasem nawet ponad 4), więc najprawdopodobniej nie ma powodu do niepokoju.