Czy robić okłady po zabiegu szycia palca?

Witam, mam pytanie o opuchlizne czy robic oklady? Jestem po zabiegu szycia palca. Rozciecie szlifierka katowa tarcza metalowa do ciecia drzewa. Rozpoznanie: rana szarpana grzbietu palca II reki lewej z otwartym wielofragmentowym zlamaniem paliczka proksymalnego z ubytkiem kosci ze zwichnięciem stawu miedzypaliczkowego blizszego i uszkodzeniem aparatu wyprostnego w tym przyczepu pasma centralnego.

Lek. Paweł Szadkowski

Po zabiegu można stosować zimne okłady - zmniejszą stan zapalny, opuchliznę i ból. Sugeruję jednak nie przesadzać i nie oziębiać palca bardzo długo.