Czy roczne dziecko powinno spożywać obiady dwudaniowe?

Witam. Czy dziecko 12 miesięczne powinno jeść już obiady dwudaniowe? Jeżeli tak to w jakiej ilości powinna być podana takiemu dziecku zupka i drugie danie?

Milena Lubowicz

Można dziecku podawać obiady dwudaniowe, ale spokojnie jednodaniowy obiadek też wystarczy. Proszę uważać żeby dziecka nie przekarmiać. Dobrym odnośnikiem są słoiczki dla dzieci z daniami gotowymi. Proszę sobie spojrzeć na wielkość i zobaczyć średnią wielkość porcji. Jeżeli jednak dziecko naraz całego nie zje, to też nie ma powodu do niepokoju, gdyż jedne mają większy, inne mniejszy apetyt.
Pozdrawiam