Czy RTG u dziecka jest bezpieczne?

Witam! Moje 8letnie dziecko złamało rękę. Miało najpierw po 2 zdjęcia każdej ręki przód i bok. Potem na kontroli jeszcze 2 złamanej czyli razem 6 zdjęć w ciągu tygodnia a za 2 tygodnie na kontroli 2. Czy tyle zdjęć RTG nie zaszkodzi zdrowiu dziecka ? Bardzo się niepokoje że może zachorować na nowotwor. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli podczas badania dziecko było odpowiednio ochronione (fartuch ołowiany) nie powinno to w żaden sposób wpłynąć na zdrowie dziecka.