Czy RZS wyklucza treningi siłowe?

Witam. Od ponad 14 lat trenuje kulturystyke i jest bardzo ważna częścią mojego życia. Ostatnio po bardzo silnym ataku dowiedziałem się że cierpię na rzs. Czy choroba ta wyklucza jakiekolwiek treningi siłowe czy w jakimś stopniu są dopuszczalne? Dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to silnie uzależnione od tego, które stawy są dotknięte choroba. Ćwiczenia siłowe nie są odpowiednie dla chorych stawów.