Czy są antybiotyki na boreliozę, które może przyjmować kobieta karmiąca?

Mam 25 lat, wczoraj ugryzł mnie kleszcz i niestety po wyjęciu pozostał mi rumień. Z tego co słyszałam to lekarz podaje antybiotyk, ale czy jest taki, który może brać kobieta karmiąca?

Dziękujemy za zadanie pytania.

Wśród badań dotyczących boreliozy jest wiele takich, które wskazują, że krętki Borrelia burgdorferi znajdują się w mleku matki, i w ten sposób mogą dostawać się do organizmu dziecka. Na szczęście jednak wśród szerokiego spektrum antybiotyków wiele z nich możemy stosować zarówno u kobiet ciężarnych, jak i matek karmiących.

Wybór konkretnego preparatu zależy jednak od lekarza, który po uprzednim zebraniu wywiadu i zbadaniu zaleci najlepsze postępowanie lecznicze.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl