Czy są inne przyczyny tych typowych objawów dla podagry?

Od jakiegoś czasu mam typowe objawy podagry - ból stawu palucha i zaczerwienienie. W styczniu ból i stan zapalny małżowiny usznej, który przeszedł a teraz wyczuwalny guzek a przy nacisku odczuwalne kłucie. Poziom kwasu moczowego 4,89. Czy jest możliwe by przy takim poziomie odkładały się kryształy kw. m? Czy są inne przyczyny tych typowych objawów dla podagry?

Lek. Paweł Szadkowski

Poziom kwasu moczowego w surowicy krwi może mieścić się w zakresie normy podczas ataku dny moczanowej. Sugeruje udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub reumatologa w celu oceny pana stanu klinicznego oraz zlecenia odpowiednich badań.