Czy są jakieś domowe sposoby na aftę dla kobiety w ciąży?

Witam serdecznie!
Od 2 dni mam aftę w buzi. Pojawia się raz, dwa razy do roku. Dentystka mi wcześniej dała A*** i laserem oraz kwasem mlekowym mi to zlikwidowała. Teraz nie wiem co robić. bo jestem w 35. tygodniu ciąży i znów się to pojawiło.
Wiadomo, że nie bardzo można w ciąży stosować jakiekolwiek leki, a to potwornie boli. Tym razem umiejscowiło się na łączeniu górnej szczęki z dolną z tyłu.
Proszę mi podpowiedzieć, jak sobie z tym radzić, bo to boli, nie można jeść ani mówić, a w nocy ból się nasila. Czy są jakieś domowe sposoby lub bezpieczne lekarstwa dla kobiety w ciąży?
Z góry dziękuję za odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Może Pani spokojnie zastosować na aftę ten sam preparat, którego używała Pani dotąd, nie będąc jeszcze w ciąży. Jest on bezpieczny. Może Pani również zastosować jakiś preparat paracetamolu doustnie, przeciwbólowo.
Pozdrawiam serdecznie!