Czy są jakieś domowe sposoby na poronienie ciąży?

16 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Równie dobrze mogłaby Pani mnie zapytać: "jak zabić moje 3-letnie dziecko?". Nie mogę odpowiadać na TAKIE pytanie!!! W Pani brzuchu jest mały człowiek, odrębny, indywidualny i całkowicie zależny od Pani, jego matki. Jest on jeszcze nie w pełni rozwinięty i niedojrzały - podobnie jak noworodek i kilku-kilkunastoletnie dziecko! Nie jest to jakaś "tkanka płodowa" czy "zlepek komórek". Człowiek, tylko bardzo malutki.

Oczywiście, ciąża nie zawsze pojawia się w momencie, w którym byśmy sobie tego życzyli. Czasem przyszła matka nie ma zupełnie warunków do wychowania dziecka. Jednak nic nie usprawiedliwia odebrania drugiej osobie życia! Wiele par mimo ogromnych chęci nie może począć i dla nich ostanią deską ratunku jest adopcja. Decydując się donosić tę ciążę i oddając je do adopcji, może Pani uszczęśliwić taką parę i dziecko - najprościej zostawiając je po porodzie w szpitalu, domu dziecka lub tzw. "oknie życia"- bez żadnych konsekwencji. W dodatku przez 6 tygodni będzie Pani mogła zmienić decyzję!

Na pewno łatwiej będzie Pani żyć ze świadomością, że Pani dziecko żyje i ma prawdziwą rodzinę, która je kocha, niż z wyrzutami sumienia spowodowanymi uśmierceniem niewinnej istoty...

Nie wspominam już o ryzyku, jakie niesie aborcja (wszystko jedno, "domowymi" czy "profesjonalnymi" metodami) dla Pani zdrowia.

Wierzę, że podejmie Pani słuszną decyzję. Pozdrawiam serdecznie.