Czy są jakieś leki działające podobnie jak te pochodne benzodiazepiny?

Witam! czy są jakieś leki działające podobnie jak te pochodne benzodiazepiny, tyle że nieotumaniające, nieuzależniające i szybko działające? pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od przyczyny, z powodu której ma Pani zażywać benzodiazepiny. Jeśli chodzi o dłuższe leczenie, np. depresji, albo zaburzeń lękowych, najczęściej łączy się leki np. z grupy SSRI, ale w pierwszych dniach, zanim SSRI zaczną działać, podaje się krótkotrwale benzodiazepiny. Inne jest postępowanie w przypadku problemów ze snem i leków nasennych. Dlatego najlepiej, gdyby skonsultowała się Pani z lekarzem, wyjaśniła co Pani dolega, a on dopasuje odpowiednie leczenie.