Czy są jakieś skutki uboczne odstawienia tabletek antykoncepcyjnych?

Zdecydowałam odstawić tabletki Anty Naraya biorę je od ponad roku zdecydowałam sie gdyż mój chłopak wyjezdza za granice na 7 msc odstawie je z końcem tego opakowania ( 26 wrzesień ) , czy są jakies skutki uboczne odstawienie , i czy za pół roku moge do nich normalnie wrócić ? i do kiedy mogę współżyć z chłopakiem dodam ,że stosujemy również dodatkową antykoncepcję poprzez stosunek przerywany czekam niecierpliwie na odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najczęściej pojawiają się wahania hormonalne, drobne krwawienia lub opóźnienie miesiączki. Nie polecam stosunków bez zabezpieczenia na 7 dni przed zakończeniem stosowania antykoncepcji.