Czy są jakieś środki mogące choć trochę stymulować wzrost włosów na twarzy?

Witam, mam 20 lat i praktycznie nie mam zarostu, jedynie drobne włoski w okolicach wąsa, pojawiające się po kilkunastu dniach po goleniu. Mój ojciec również posiada słaby zarost, ale nie w takim stopniu jak ja. Czy są jakieś środki mogące choć trochę stymulować wzrost włosów na twarzy?

Lek. Paweł Szadkowski

Owłosienie na twarzy jest cechą osobniczą (uwarunkowaną poligenowo) i tylko po części zależy od poziomu testosteronu, czy innych hormonów. Nie istnieje medyczny sposób na zwiększenie ich ilości.