Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 1 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozpoznanie nerwicy

Witam serdecznie!
Opisywane są przypadki przejściowego pobudzenie i opisywanego przez pacjentów uczucia niepokoju lub lęku w początkowym okresie leczenia preparatami SSRI. Zazwyczaj są to objawy niepożądane, o nasileniu nieznacznym, nie występują u wszystkich pacjentów poddanych leczeniu.
Jeżeli tego typu objawy wystąpią, proszę o kontakt z lekarzem prowadzącym. Możliwe jest krótkoterminowe zastosowanie preparatów benzodiazepin, w celu zmniejszenia lęku czy niepokoju. Nie spotkałem się z sytuacją, w której pacjenci opisywaliby bezpośrednio zwiększenie poczucia winy w pierwszym okresie leczenia. Jednak ze względu na możliwe nasilenie niepokoju, takiej sytuacji nie można wykluczyć.
Z pozdrowieniami

Psychiatra, pracuje na Oddziale Chorób Afektywnych II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy