Czy są skutki uboczne samodzielnego odstawienia sterydu?

Dzien dobry. Wczoraj wzielam dawke encorton 5mg -2 tabletki wieczorem i dzis 2 tabletki rano... Czy mozna przerwac branie sterydu ? Lekarz zapisal mi go na 10 dni po 2 tabletki rano i 2 wieczirem potem 5 dni po 1 rano i wieczorem i na koniec 3 dni 1 tabletke. Czy sa skutki uboczne odstawienia samemu tego sterydu.?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani z jakiego powodu lekarz przepisał ten lek, dlatego ciężko odpowiedzieć, czy odstawienie go spowoduje jakieś skutki.