Czy są takie formy Pregabaliny?

Dzień dobry. Czy pregabalin stada to inny rodzaj tabletek? Mam przepisane 50mgx2 a widziałam w internecie że są tabletki nawet po 300mg i na lęk przepisywane jest od 200. Przez to zastanawiam się czy nie mam za małej dawki. Od czego to zależy? Pozdrawiam, M

Witam,

wskazana konsultacja stacjonarna lub teleporada z lekarzem prowadzącym który zlecił lek.

I tak na prawdę aby zwiększyć np dawkę leku powinien lekarz prowadzący lub inny który zapozna się z Pani historią choroby oraz przeprowadzi badanie fizykalne.

Najlepszym wyjściem będzie kontakt z lekarzem który odpowie na Pani wszelkie pytanie.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, dawkę przyjmowanych przez Panią leków (w tym przypadku pregabaliny), ustala lekarz prowadzący i znający historię choroby. Jej dawkowanie zależy od stopnia rozwoju i rodzaju choroby, na którą Pani cierpi dodatkowo, jeśli jest to pierwszy raz, kiedy przyjmuje Pani tę substancję, jej ilość będzie najprawdopodobniej dostosowywana i odpowiednio zwiększana, gdy zajdzie taka potrzeba.

Pregabalina stada to taki sam rodzaj tabletek, jak inne z jej zawartością, drugi człon nazwy oznacza producenta.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/pregabalina

https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-warto-siegnac-po-leki-uspokajajace

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.