Czy są wskazania do usunięcia górnych ósemek pod aparat stały?

Witam. Mam pytanie odnośnie usunięcia górnych czworek pod aparat stały. Za parę dni mam wizytę u dentysty i mam wątpliwości. Boję się że moja szczęka się pomniejszy i nie będę zadowolona z efektu końcowego leczenia aparatem . Dużo się na czytałam na ten temat i jest mnóstwo opinii. A zeby jak wiadomo nie odrosną.

Witam, leczenie ortodontyczne poprzedzone ekstrakcjami może mieć swoje uzasadnienie. Zależy to od rodzaju wady oraz stopnia jej zaawansowania, należy dokładnie przeanalizować profil pacjenta oraz wykonać analizę cefalometryczną ( analiza zdjęcia bocznego). Myślę, że specjalista Panią prowadzący dokonał takiej diagnostyki, potwierdziła ona konieczność ekstrakcji. Proszę udać się do lekarza prowadzącego i przedstawić swoje wątpliwości, z pewnością wszytko wytłumaczy.
Pozdrawiam serdecznie

Ósemki nie są niezbędnymi zębami. Wiele osób z powodu komplikacji przy ich wyrzynaniu, usuwa te zęby i normalnie funkcjonują, gryzą, żują pokarmy, nie zmienia się kształt szczęki, mowa itd. Jeśli w przypadku korekty wad zgryzu, jest podstawa do ich usunięcia, ponieważ zęby nie mieszczą się w łuku, są stłoczone, to jest to najrozsądniejsze rozwiązanie. Proszę zaufać stomatologowi prowadzącemu leczenie, który widocznie miał przesłanki ku wybraniu takiego rozwiązania. Może również Pani zgłosić swoje wątpliwości bezpośrednio w gabinecie.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl