Czy sam suplement z żelazem mi pomoże?

Interpretacja wynikow mam poziom ferretyny 6/a zelazo 25 i hemoglobina 9;2 czy sam suplement z zelazem mi pomoze.?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie należy leczyć niedokrwistości bez wcześniejszej próby zdiagnozowania jej przyczyny, lecz jeśli zostało postawione rozpoznanie niedokrwistości z niedoboru żelaza i wyjaśniono jej przyczynę, to w zależności od stanu klinicznego, leczenie suplementacyjne żelazem jest właściwym leczeniem.