Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy samo leczenie aparatem ortodontycznym jest wystarczające przy wadzie zgryzu?

Od roku noszę aparat, mam wadę zgryzu, za rok mam zaplanowaną operacje. Pracuję za granicą i nie mogę załatwić finansowania(skomplikowana procedura, kosztowna, bez gwarancji sukcesu). Koszt operacji to około 32000 zł. Nie wiem co robić. Czy bez operacji efekty będą zadowalające? Nie jestem w stanie zapłacić z własnej kieszeni. Samo leczenie kosztowalo mnie już 15000. Czy leczenie tylko aparatem ma sens przy wadzie zgryzu, czy ortodonta może na tym etapie przeprowadzać zmiany?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Zmiana rysów twarzy za pomocą aparatu [Specjalista radzi]

W nocy zaciskasz zęby do tego stopnia, że rano budzisz się z bólem żuchwy? Cierpisz na bóle głowy, karku, szumy w uszach? Masz zbyt wąskie usta lub twoja twarz wygląda na wiecznie zdziwioną? Te problemu mogą wynikać z nieprawidłowej budowy szczęki lub złego wypełniania zębów po leczeniu. Warto wybrać się wtedy do stomatologa, który może zaproponować założenie aparatu ortodontycznego.

Jeśli wada jest zdiagnozowana jako operacyjna leczenie aparatami zwykle kończy się na wyprostowaniu zębów, ale niestety​ nie usuwa wady głównej. Nie jestem w stanie odpowiedzieć precyzyjne na pana pytanie ,bo nie wiem jaką wadę zgryzu pan ma. Podam przykład znajomego, który miał zdiagnozowaną wadę tyłozgryzu przez doświadczonego ortodontę określoną jako operacyjną. Po latach poddał się mojemu zabiegowi przebudowy zębów, które zminimalizowało wadę . W tyłozgryzach występuje obniżenie wysokości zwarcia spowodowane np. Starciem lub nie wyrośnięciem zębów bocznych, wymijaniem się zębów bocznych. Samo leczenie aparatami nie daje oczekiwanych rezultatów , zęby zostają ułożone równo w łuku ale dalej występuje tyłozgryz . Podobnie jest z operacją, którą trzeba uzupełnić o leczenie aparatami i rekonstrukcję zębów. U moich pacjentów stosuję podniesienie zgryzu po przez kompozytową nadbudowę zębów bocznych. Dzięki czemu żuchwa nie cofa się przy zagryzaniu . Wielokrotnie przywracałem prawidłowy zgryz w ten sposób pacjentom już po leczeniu ortodontycznym. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy piotrkiec@tlen.pl w celu dokładniejszej analizy pana przypadku. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy