Czy schudnę z tym planem dnia?

Witam, chciałabym dowiedzieć się, czy plan dnia, który zaraz napiszę, sprawi, że schudnę? - Śniadanie, 6.20 - 3 kromki chleba razowego, bez masła, z ziarnami, z dodatkiem pomidora i ogórka + herbata bez cukru (śniadanie tak wcześnie, ponieważ chodzę do szkoły). - II śniadanie 10.25 - 1 kanapka z chudą szynką bez masła. - Obiad 15.00 - 1 ziemniak, 1 marchewka + chude mięso (nie wiem jakie i jak można, to proszę o propozycję). - Podwieczorek 16.00 - owoc (jabłko lub banan). - Kolacja 17.00 - 2 kromki chleba razowego bez masła z ziarnami z chudą szynką + herbata bez cukru + odpowiednie ilości wody. Dodatkowo aktywność fizyczna, bieganie 1 godzinę, czy to pomoże mi schudnąć 10 kg? Ważę 65, a mój wzrost to 164 cm. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:-)
ponad rok temu

Witam,
nie podałaś wieku, stąd ciężko jest mi ocenić proporcję masy ciała do wzrostu.
Dlatego też nie wiem, czy rzeczywiście istnieje konieczność włączenia diety odchudzającej.
Przede wszystkim w Twojej diecie powinno być miejsce na wszystkie składniki:
- węglowodany
- tłuszcze
- białka, a z tego co widzę, starasz się całkowicie wyeliminować te drugie z diety.
O tym, dlaczego są tak ważne, przeczytasz na:
http://abczdrowie.pl/skladniki-odzywcze-i-ich-rola-w-organizmie
Przerwy między posiłkami są w Twoim przypadku zbyt długie. Jeśli śniadanie jesz o 6.20, II śniadanie powinnaś jadać ok. 9.30, ponieważ nie masz pewnie możliwości zjedzenia obiadu ok. 12.30, możesz wtedy spożyć jakąś przekąskę (owoc, jogurt?), następnie obiad, tak jak jadasz ok. 15-15.30 i kolację ok. 18.30.
Dużo zależy od tego, o której godzinie chodzisz spać. Jeśli późno, to po kolacji możesz pozwolić sobie na jeszcze jakąś drobną przekąskę. Mogą to być surowe warzywa lub owoc.
Co do śniadania, na pewno powinnaś zjadać do niego produkt białkowy: jaja, wędlinę, chudy nabiał. Nie eliminuj całkowicie masła, po prostu ogranicz jego ilość do 1 płaskiej łyżeczki/na posiłek.
Do II śniadania zjadaj warzywa, możesz też zabrać napój mleczny, np. kefir. Co do obiadu, chude gatunki mięs to cielęcina, jagnięcina. Warto też zjeść jakąś dobrą rybę.
Zajrzyj na:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Co do aktywności fizycznej, zakłada się, iż w redukcji masy ciała niezbędna ilość ruchu to 60-90 minut.
Pamiętaj, iż wiele zależy od Twojego wieku i kondycji.
Jeśli jesteś jeszcze bardzo młoda, wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.
Pozdrawiam