Czy seks z mężczyzną pod wpływem alkoholu obniża działanie tabletek antykoncepcyjnych w nasieniu?

Czy seks z mężczyzną pod wpływem alkoholu obniża działanie tabletek antykoncepcyjnych w nasieniu bowiem znajdują się jego śladowe ilości o zastanawiam się czy zadziała on negatywnie na śluz zawarty w szyjce macicy ?

Lek. Paweł Szadkowski

Sytuacja gdy mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, nie ma najmniejszego wpływu na działanie tabletek antykoncepcyjnych przyjmowanych przez panią.