Czy silny ból promieniujący do kręgosłupa może oznaczać ciążę?

Mam pytanie, czy mając ostatnią miesiączkę 3 marca, a kochając się z mężem 8 marca bez zabezpieczenia jest możliwe, że mogłam zajść w ciążę?
Mój cykl trwa średni 27 28 dni, a miesiączka 4 do 5 dni. Niepokoi mnie fakt, że 9 marca zaczęło boleć mnie podbrzusze i boli do dzisiaj, czyli 12 marca jest to silny ból promieniujący do kręgosłupa. Nie miałam żadnego śluzu i nie mam do tej pory zawsze przy owulacji mam śluz.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w tym cyklu jest nieduże, szczególnie że jak dotąd nie zaobserwowała Pani śluzu typowego dla dni płodnych (nikła jest szansa, że plemniki dotrwają w drogach rodnych aż do owulacji).

Istnieje teoretycznie możliwość, że do zapłodnienia doszło w poprzednim cyklu, a krwawienie, które pojawiło się w terminie spodziewanej miesiączki, nie było nią tak naprawdę (w pierwszym trymestrze w terminach miesiączek mogą występować plamienia/skąpe krwawienia). Radzę wykonać test ciążowy, aby wykluczyć taką możliwość.

Jeśli zaś chodzi o ból w podbrzuszu, to z pewnością wymaga on obserwacji. Jeżeli wykluczy Pani ciążę, a dolegliwości nie będą ustępować lub pojawią się ponownie w kolejnych cyklach, konieczna będzie wizyta u ginekologa, który na podstawie dokładnego wywiadu i badania będzie mógł zdiagnozować ich przyczynę (może nią być np. torbiel jajnika lub endometrioza).

Pozdrawiam serdecznie!