Czy skakanie na skakance i bieganie wystarczy, aby schudnąć z nóg?

Mam 16lat, 158cm wzrostu i ważę 55kg ! Przez wakacje chciałabym schudnąć 6kg i zgubić z ud 7cm! Czy przy skakaniu codziennie 30 min na skakance + 30 min bieganie uda mi się to zrobić? Jak nie to jakie powinnam wykonywać jeszcze ćwiczenie?
16 LAT ponad rok temu

Od czego zależy indeks glikemiczny potraw?

Indeks glikemiczny to poziom glukozy, jaki pozostaje we krwi poz spożyciu posiłku. Informacja o IG potraw jest bardzo istotna dla osób odchudzających się oraz cukrzyków.

Witam,

Jak już pisałam wcześniej - odchudzanie u osób bez nadwagi nie jest wskazane. Jeśli chcesz schudnąć poprzez samą aktywność fizyczną to jest to jak najbardziej mądry wybór. Lepiej redukować masę ciała poprzez ćwiczenia niż poprzez stosowanie diet ograniczających kalorie. Trudno jest powiedzieć czy można schudnąć 6kg poprzez konkretną ilość wykonywanych ćwiczeń. To zależy od tego jaką masz kondycję fizyczną. Na pewno warto jest spróbować. Jeśli po tygodniu stosowania ćwiczeń, o których piszesz zobaczysz efekt w postaci redukcji 1kg to znaczy, że ćwiczenia są skuteczne. Szybsza utrata masy ciała nie jest natomiast wskazana, bo kiedy przestaniesz ćwiczyć może pojawić się efekt jo-jo.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty