Czy skakanka jest dobra na spalenie tłuszczu?

Mam 16 lat i aktualnie 160 cm wzrostu i ważę 59 kg. Chciałabym schudnąć ok. 10 kg. Dodam, że staram się mniej jeść, lekkie śniadanie, po południu na obiad zupa, bez kolacji. Codziennie też chodzę dosyć szybkim marszem do szkoły i z powrotem co razem daje 6km w ciągu ok. 40 minut. A więc pytanie brzmi czy na skakance uda mi się zgubić te 10 kg i w jakim czasie?

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 23,04 i znajduje się w przedziale między 75 a 90 percentylem. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie potrzebujesz diety odchudzającej.
Bardzo dobrze, że starasz się jeść zdrowo i jesteś aktywna. Postaraj się jednak spożywać ok 4-5 posiłków dziennie o małej objętości.
Co do ćwiczeń polecałabym bardziej zestaw ogólnorozwojowy - np. aerobic dla dziewcząt, basen, taniec, sztuki walki. Pomogą Ci w wymodelowaniu sylwetki i podniesieniu ogólnej kondycji fizycznej.

Zapoznaj się z artykułem dot. odżywiania nastolatków i postaraj się zastosować do wskazówek
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam