Czy skaleczenie jest groźne w 30. tygodniu ciąży?

Witam Podczas sprzątania mebli balkonowych dostała mi sie drzazga podbpwznokiec i nie mam możliwości aby ja wyjąc Czy moze być groźne takie skaleczenie dodam że obecnie jestem w 30 tygodniu ciąży. Dziękuje za odpowiedz

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie rozwija się żaden poważny stan zapalny, np. z wydzieleniem ropy i podminowaniem paznokcia, raczej nie ma powodu do niepokoju. Skóra prędzej czy później wypchnie ciało obce. Oczywiście jeśli się Pani martwi, albo drzazga znacznie przeszkadza, może się Pani udać do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o pomoc w usunięciu ciała obcego.