Czy skąpe, brązowe plamienia u 12-latki to powód do niepokoju?

Córka od ponad dwóch tygodni ma bardzo skąpe brunatne plamienia. Ma 12 lat. Czy mam się tym martwić i iść do ginekologa? Nie jest na to za młoda? Czy może to już miesiączka?

Szanowna Pani, plamienia mogą zwiastować miesiączkę. Pierwsza miesiączka występuje między 10 a 16 rokiem życia, a więc córka nie jest za młoda. Jeśli plamienia będą się dłużej utrzymywać bądź wystąpią cechy infekcji to proszę udać się z córką do ginekologa. Serdecznie pozdrawiam