Czy skąpy okres to objaw ciąży?

okres skończył mi się 26 grudnia a 28 kochałam się z mężem, owulację powinnam mieć 6 stycznia. Od 21 do 27 stycznia miałam (chyba) okres. Nie jestem pewna czy to był okres ponieważ był o wiele bardziej skąpy niż zwykle. po okresie temperatura (mierzona pod pachą) jest między 36,9 a 37,3. Czy mogę być w ciąży? Dodam jeszcze że ostatnio mało jem więc może to po prostu są jakieś zaburzenia okresu.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Powodem skąpych krwawień miesięcznych może być ciąża. Brak miesiączek bądź skąpe miesiączki mogą również wynikać z niskiej zawartości w organizmie tkanki tłuszczowej. Raziłbym wykonać test ciążowy. Pozdrawiam.