Czy skłonność do ryzykownych zachowań może być spowodowana moim urazem?

Witam, mam 25 lat. Ok 8 lat temu miałam wypadek komunikacyjny, w efekcie miałam uraz mózgowo-czaszkowy, stłuczenie płata czołowego, miesiąc byłam w śpiączce. Ostatnie 3 lata mojego życia nie należały do odpowiedzialnych, alkohol, mężczyźni, czasem seks. Zastanawia mnie czy skłonność do ryzykownych zachowań może być jakoś powiązana z moim urazem? Sama nie wiem czemu to robiłam, szukałam bliskosci, zainteresowania? Mam wrażenie że nie kontrolowałam swojego życia, tak jakby wyszła druga osoba. Sama o sobie powiedziałbym że jestem raczej zrównoważoną, odpowiedzialną osobą

Droga Pani? A czy wypadek komunikacyjny sprzed 8 lat nie był spowodowany "ryzykownym zachowaniem"? Zmiany zachowania, postępowania, odczuwania zdarzają się po urazie mózgowym. Radzę skorzystać z porady neuropsychologa, który, po badaniach, może dokładnie określić ewentualne zmiany pourazowe. Wówczas można pomyśleć o kuracji. Nie ma na co czekać! Im wcześniej zostanie postawione rozpoznanie i rozpoczęte leczenie, tym większa szansa na jego skuteczność.

Neuropsychologowie zwykle pracują na klinikach lub oddziałach neurologicznych.

Powodzenia!