Czy skolioza jest czynnikiem dyskwalifikującym do znieczulenia zewnątrzoponowego przy porodzie?

Jestem w 33tyg ciąży. Poród zbliża się dużymi krokami dlatego coraz bardziej zaczynam się martwić. Chciałabym rodzić ze znieczuleniem zewnatrzoponowym. Czy skolioza może mnie dyskfalufikować do podania takiego znieczulenia?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od stopnia skrzywienia kręgosłupa ale w większości przypadków nie jest to przeciwwskazanie do znieczulenia zewnątrzoponowego. Pozdrawiam.