Czy skóra jest za słaba?

Czy to normalne że średnio raz na dwa tyg mam skaleczone dłonie od uchwytu z szafy od kartki papieru który źle urwę mam bardzo delikatną skórę na dłoniach (tylko) wiecznie mam jakieś rany szybko się goją używam dwa razy dziennie kremu do rąk od lat ale nie widzę różnicy.Co mogę zrobić żeby skóra była twardsza,wytrzymalsza?

Lek. Paweł Szadkowski

Może pani skonsultować się z dermatologiem, ale prawdopodobnie taka jest pani natura. W pewnych chorobach ogólnoustrojowych w tym endokrynologicznych może dochodzić do ścieńczenia skóry (ale tyczy się to zwykle nie tylko dłoni) i dla tego może też pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu oceny pani stanu zdrowia, aczkolwiek nie sądzę, żeby w badaniu wyszło coś niepokojącego. Niepokojącym byłoby np. trudne gojenie ran.