Czy skóra jeszcze się poprawi po kuracji Izotekiem?

Witam. Jestem już pod koniec kuracji z Izotekiem. Natomiast nie jestem do końca zadowolona. Twarz zaczęła oczyszczać się w trakcie 3-4 miesiąca i trwało to aż do 6. Teraz jestem w połowie u, ale na twarzy wokół ust wyczuwam pod skórą nadal zgrubienia, tak jakby nie moglo wyjsc to na wierzch albo wychodzilo bardzo powoli. Ale aż do takiego czasu? Na skorze jest to widoczne w postaci kropeczek. Czy to zdoła jeszcze 'wyjść'? Wiem, że kuracja trwa max 9 miesięcy dlatego boje się że już tak zostanie.

Lek. Paweł Szadkowski

Oceną leczenia i jego dalszym przebiegiem najlepiej jeśli zajmie się pani lekarz prowadzący (dermatolog), który miał wgląd w pani początkowy obraz kliniczny. Leczenie izotretynoiną mimo bardzo dobrej skuteczności, nie zawsze gwarantuje wyleczenia, czasem również zdarzają się nawroty po zakończeniu leczenia. Dlatego wymaga pani nadzoru lekarza dermatologa, który odpowiednio pokieruje leczeniem.