Czy skoro nie mam okresu to równa się to z niepłodnością i brakiem możliwości zajścia w ciążę przez ten czas?

Nie mam miesiączki od około dwóch miesięcy przez zbyt restrykcyjna dietę. Czy skoro nie mam okresu to równa się to z niepłodnością i nie możliwością zajścia w ciąże przez ten czas ?

Wtórny brak miesiączki zazwyczaj oznacza zatrzymanie cyklu menstruacyjnego, a więc i brak owulacji. Nie należy jednak traktować takiego stanu jako "metodę antykoncepcji", proponuję zrezygnować z restrykcyjnej diety i umówić się na wizytę u lekarza POZ i ginekologa celem oceny Pani stanu zdrowia. Pozdrawiam.