Czy skuteczność plastrów antykoncepcyjnych zmniejsza się przy przesunięciu go?

Witam!
Ostatnio zaczął odklejać mi się plasterek anty. więc od razu przykleiłam nowy w tym samym miejscu ale kawałek dalej niż poprzedni. Czy to ma jakiś wpływ na skuteczność plastra? Czy naklejenie go np. 1cm dalej robi jakąś różnicę?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Miejsca, w które można przyklejac plaster, to odbrzusze - górna, zewnętrzna część ramienia, pośladek, bark lub łopatka. Nie ma znaczenia, jaka to będzie z wymienionych część ciała, ponieważ hormony uwalniające się z plastra wędrują i tak do kriwobiegu skąd są "wyłapywane" przez odpowiednie narządy. Dlatego nie ma Pani powodu do zmartwienia.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji o plastrach antykoncepcyjnych.

Serdecznie pozdrawiam!