Czy SM jest dziedziczne?

Czy SM jest dzieczyczne? Tzn czy ja jako syn chorego ojca na tą chorobę też mogę zachorować

Lek. Paweł Szadkowski

SM nie jest typową chorobą genetyczną. Na wystąpienie choroby wpływa wiele czynników, pewne czynniki genetyczne mogą jesynie sprzyjać chorobie, ale nie ma żadnego genu, który moglibyśmy zbadać i wiedzieć, czy zachoruje Pan na SM. Ryzyko jest właściwie takie, jak w całej populacji.