Czy sperma w kontakcie ze śliną traci wartości zapładniające?

Piszę do Państwa nieco zaniepokojona. Mniej więcej tydzień temu pieściliśmy się z narzeczonym. Nie doszło do seksu. Miał wytrysk i najwyżej kropelka spermy została na wierzchu pochwy. Czy to możliwe, że spłynęła do środka i mogę być w ciąży? I czy to prawda, że sperma w czasie kontaktu ze śliną traci właściwości "zapładniające"? Otóż, chodzi o to, że dziś dostałam okres i mam jakiś dziwny, nieco słodkawy posmak w ustach , konkretnie po lewej stronie jamy ustnej.

Małgorzata Panek

Przy kontakcie nasienia z drogami rodnymi zapłodnienie jest możliwe. Radziłabym wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku bez zabezpieczenia i w razie wyniku pozytywnego udać się do ginekologa.
Pozdrawiam