Czy spłaszczenie trzonu kręgu może być spowodowane upadkiem?

Proszę o interpretacje wyniku rtg - spłaszczenie trzonu kręgu. Czy moze to byc spowodowane upadkiem?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry.

Nie podał Pan o jaki obszar chodzi.

Spłaszczenie trzonu kręgu zwykłe podczas upadku, nawet z niewielkiej wysokości, kiedy na trzony kręgowe nagle oddziałuje duża siła kompresyjna, łamiąc ich naturalny opór.

Wymagana jest przede wszystkim konsultacja u lekarza zlecającego diagnostykę która zna dokładny zebrany wywiad który Pan prosząc o interpretację wyniku nie podał.

Opis wyniku należy z konsultować z lekarzem który przeprowadzi dokładne badanie fizykalne porównując z badaniem fizykalnym i z objawami klinicznymi i wtedy uzyska Pan dokładną interpretację swojego wyniku RTG.

Pozdrawiam