Czy spłaszczenie trzonu kręgu może być spowodowane upadkiem?
Proszę o interpretacje wyniku rtg - spłaszczenie trzonu kręgu. Czy moze to byc spowodowane upadkiem?

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Dzień dobry.
Nie podał Pan o jaki obszar chodzi.
Spłaszczenie trzonu kręgu zwykłe podczas upadku, nawet z niewielkiej wysokości, kiedy na trzony kręgowe nagle oddziałuje duża siła kompresyjna, łamiąc ich naturalny opór.
Wymagana jest przede wszystkim konsultacja u lekarza zlecającego diagnostykę która zna dokładny zebrany wywiad który Pan prosząc o interpretację wyniku nie podał.
Opis wyniku należy z konsultować z lekarzem który przeprowadzi dokładne badanie fizykalne porównując z badaniem fizykalnym i z objawami klinicznymi i wtedy uzyska Pan dokładną interpretację swojego wyniku RTG.
Pozdrawiam