Czy spóźniająca się miesiączka i brązowy śluz może oznaczać ciążę?

Witam Chciałbym się zapytać jakie jest prawdopodobieństwo ciąży u mojej partnerki. Mianowicie odbywaliśmy stosunek dzień po zakończeniu okresu i niestety pękła prezerwatywa. Natychmiastowo zakończyliśmy stosunek , ale nie wiem czy coś nie ulało się do środka. Stosunek odbywaliśmy 04.06.2018. Przez cały ten okres nie było żadnych objaw oprócz tego , że miesiączka się spóźnia już 8 dzień i dzisiaj pojawił się brązowy śluz u mojej partnerki. Jesteśmy w dość młodym wieku dlatego też bardzo się tym martwimy i prosimy o pomoc jakiegoś fachowca. Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Ryzyko w opisanej przez Pana sytuacji istnieje. Dzień po zakończeniu okresu u partnerki mógł być dniem płodnym. Dla pewności proszę wykonać test ciążowy, po takim czasie będzie już wiarygodny.