Czy spóźniająca się miesiączka zawsze świadczy o ciąży?

Witam.
10.04.2010 roku kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, był to mój pierwszy stosunek w życiu. Co prawda nie doszło do wytrysku, ale martwię się, ponieważ spóźnia mi się miesiączka. Powinna być dziś (okres miałam zawsze regularny 28-30 dni, dziś mija 31).
Stresuję się i denerwuję, nie jem regularnie od tamtego czasu i cały czas myślę o miesiączce. Więc, czy mogę być w ciąży?
Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Do stosunku doszło najprawdopodobniej w okresie niepłodnym. Zapewne opóźnienie wystąpienia miesiączki powodowane jest nadmiernym stresem. To częsty problem, szczególnie u młodych kobiet, dopiero rozpoczynających życie płciowe. Proszę się nie denerwować, ponieważ szanse na ciążę są w tym wypadku bardzo, bardzo niewielkie.
Pozdrawiam serdecznie!