Czy spóźniające się i skąpe okresy to objaw ciąży?

Od 3 lat przyjmuje tabletki vibin mini, nie pominęłam żadnej tabletki ani nie wystąpiła biegunka czy wymioty. Dwa ostatnie okresu spóźnily się kilka godzin ( wcześniej zawsze były o tej samej porze ) oraz są. Ardo skąpe. Jaki może być powód ? Ciąża ?

Lek. Paweł Szadkowski

Opóźnienie się okresu o kilka godzin nie stanowi zaburzenia, czy powodu do niepokoju. Często u kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne występuje skąpy okres. Jeśli brała Pani tabletki regularnie, ciąża jest skrajnie mało prawdopodobna.