Czy spóźniający się okres i jasne plamienia mogą być oznaką ciąży?

Witam. Okres spóźnia mi się 8 dni. Mam chwilami plamienie jasno rozowe- brazowe test robiony w 6 dniu i byl negatywny. Ostatni okres był prawidłowy a tydzień po nim bylo plamienie 3 dniowe. Czy może być ciąża ??

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro test ciążowy jest negatywny, ciąża jest mało prawdopodobna. Plamienie może po prostu poprzedzać okres.