Czy spożywanie śniadania ok. 5 godzin po obudzeniu się może przyspieszyć zachorowanie na cukrzycę?

Dzień dobry, jaki wpływ na poziom cukru we krwi ma spożywanie śniadania ok.5 godzin po pobudce? Czy może to wywołać cukrzycę albo przyspieszyć zachorowanie? Czy jest to bardzo szkodliwe już w czasie trwania choroby?

Spożywanie pierwszego posiłku tak późno jest złym nawykiem, wraz z innymi może przyczyniać się do rozwoju wielu chorób, w tym otyłości i cukrzycy. Polecam zmienić przyzwyczajenia, stosować dietę opartą na 3 głównych i 2 mniejszych posiłkach w ciągu dnia, starając się dbać o odpowiednią zawartość węglowodanów, tłuszczy i cukrów. Pozdrawiam.